Boğmaca Hastalığı Nedir, Boğmaca Tedavisi, Boğmaca Nasıl Geçer

Oldukça kolay bulaşan bir yapıya sahip olan boğmaca hastalığı, en fazla zararı akciğerlere yaparken, diğer birçok kalıcı sağlık problemlerine de neden olabilmektedir. Boğmaca her insanda görülebilmekle birlikte küçük yaşlarda daha fazla zarar vermektedir. Genel olarak bu hastalığa yakalanan bebeklerin %4 kadarı ölmektedirler.
boğmacaya ne iyi gelir boğmaca tedavisi boğmaca neden olur boğmaca nasıl olur boğmaca nasıl geçer boğmaca hastalığı nasıl geçer boğmaca hastalığı belirtileri boğmaca hastalığı boğmaca bitkisel tedavi boğmaca belirtileri

Hastalık normal bir soğuk algınlığına benzer özellikler ile başlasa da sonrasında, boğulur derece öksürük nöbetleri ile devam etmektedir. Bu durum beyne giden oksijenin azalmasına neden olabilir ve bu durumda beyin enfeksiyonunu doğurabilmektedir. Bebeklerde yoğun öksürük sonucu, morarıp kusma görülebilmektedir.

Bulaşıcı bir özellik gösteren boğmaca, öksürük, hapşırık, öpüşme ve hatta yakın konuşma sonucu bile bulaşabilmektedir. Yetişkin bireylerde, bebekler kadar ağır geçmeyen bu hastalık, genel itibariyle haftalarca sürmektedir. İyileşme süreci doğru tedavi uygulansa dahi hastadan hastaya farklılık gösterebilmektedir.

Ülkemizde boğmaca hastalığının ölümlerle sonuçlanmaması adına, bebeklere aşı uygulanmaktadır. Ancak bu aşıların koruyucu özellikleri en çok 10 yıl sürmektedir. Bu nedenle her ne olursa olsun yeterince dikkat ve özen isteyen bir hastalıktır.
Boğmaca hastalığı için Saracoğlu’nun bitkisel formüllerini araştırmanız yararlı olabilecektir.