SAÇ BAKIMI

Saç bakımında saç tellerinin ihtiyacına göre hareket edilmelidir. Saç kesim işleminde bile saç telinin cinsine göre kesim yapılır. Bunun yanında saç telinin yapısı bazı boyaların uygulanış biçimini değiştirir. Kısaca saç bakımında dikkat edilmesi gerekilen pek çok husus vardır.

Saç bakımının büyük bir kısmını kapsayan saç maskeleri bitkilerden ve kozmetik ürünlerden oluşur. Doğal maskeler bitkilerden elde edilerek saçlara uygulanır. Kozmetik sektöründe ünlü dünya markalarının birçok saç maskesi satılmaktadır. Bayanlar saçlarının cinsine göre maskeler edinerek saç tellerine nem depolamaya çalışırlar.

Saç bakımında yapılan işlemlerden olan saçlara şekil verme ve fön uygulamaları günlük hayatta fazlasıyla tercih edilir. Bakımsız saçlar insanları dağınık gösterir. Düz veya dalgalı saç şekillendirmeleri de saç bakımı içerisine girer.

Kadınların saçlar konusunda ne kadar duyarlı olduğunu düzenli olarak saç boyatmalarından anlayabilirsiniz. Saç boyasının rengi solduğunda ve dipleri geldiğinde saç bakımı uygulaması şarttır.

Görüldüğü gibi saç bakımı içerisine dahil olan konular çok yönlüdür. Herhangi birine özen gösterdiğiniz halde bir kuralı boşlarsanız; kırık ve mat saçlarla baş başa kalırsınız. Kadınların istemeyeceği bu durum karşısında en fazla dikkat etmeleri gereken noktaların başında düzenli maske uygulamaları gelir.