Yeşil kahvenin faydaları nelerdir ?

Yeşil kahve satışı

Yeşil kahve yorumları

Ülkemizde yeni yeni ilgi çeken Yeşil kahve, sağladığı yararlar ile ilgi çekiyor. Yeşil kahvenin en önemli özelliği , sağlıklı kilo vermeyi sağlaması.  Öncelikle Yeşil kahve nedir ? sorusuna cevap verelim. Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır.

Özellikle fazla kilosu olanlar artık sorun etmesin. Yeşil kahve düzenli kullanımda yağ yakımını hızlandırır. Bunun yanında çok iyi antioksidan özelliği bulunmaktadır. Gün içinde kolay yorunların denemesi gereken Yeşil kahve, yorgunluğuda iyi gelmektedir. Şeker hastalığı riskini azalttığı bilinmektedir.

YEŞİL KAHVE NASIL PİŞİRİLİR?

Yeşil kahvenin evde hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kahve cezveye konulduktan sonra 180 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika demlenmeye bırakılır.

YEŞİL KAHE GÜNDE KAÇ KERE İÇİLEBİLİR?

Herşeyin belirli seviyede olanı iyidir düşüncesini asla aklınızdan çıkarmayın. Yararlı bitkilerde belli seviylerde kullanılmalıdır. Yeşil kahve sabah ve akşam olarak günde 2 kez içilmesi önerilir.

YEŞİL KAHVEYİ NASIL TEMİN EDEBİLİRİM ?

Yeşil kahve satış yerlerinden temin edebilirsiniz.

Ayrıca Yeşil kahveyi kullanamadan önce , yeşil kahve yorumlarını araştırmanızı öneririm.